گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1398/05/23 - 15:20
كد :9

کلاف مبلمان

کلاف مبل استخوان بندی مبلمان است. هر چه استحکام و متریال کلاف بهتر باشد، مبل شما دوام بیشتری خواهد داشت و سالهای بیشتری میتوانید از آن بهره بگیرید.

کلاف مبلمان


کلاف مبل پایه و اساس مبلمان است که اجزای مختلف مانند فوم، اسفنج، پارچه، متقال بر روی آن قرار میگیرد تا مبل را شکل دهد.
یکی از مهمترین موارد توجه به جنس چوب به کار رفته در کلاف مبل است. هرچه استحکام چوب بیشتر باشد قطعا کلاف مبل بهتر و بادوام تر خواهد بود. جنس چوب معمولی که در مبل های استیل استفاده می شود چوب گردو ، چوب راش یا چوب روس است. این چوب در گرجستان و ایران تولید می شود. چوب گردو استحکام بیشتری دارد و سبک تر است اما چوب راش طرح پذیری بیشتری دارد و در تراش ها بهتر خواهد بود. 
چوب گردو سخت و در مقابل فشار بسیار جان سخت تر است و چوب راش نرم و بافت منعطف تری دارد. علت استفاده از چوب راش هم همین است که بافت یکدست تری در مبل هنگام برش و تراش ایجاد می شود.

اتصالات مبلمان

در کلاف مبل از اتصالاتی استفاده می شود که هر چه این اتصالات تراز تر و محکم تر باشد بهتر است. توجه داشته باشید گره در چوب زیبایی نیست عیب آن است.
کلاف مبل باید یکنواخت باشد و هرچه گره کمتری در چوب کلاف باشد استحکام آن بیشتر می شود. گاها برخی از فروشنده ها گره های داخل مبلمان را به عنوان زیبایی چوب عنوان می کنند که این صحت ندارد. تراکم چوب در مکان های گره کمتر است و قطعا دوام را کم میکند.

کلاف مبل استیل تهران

شیار و درز در چوب 

هر چه در چوب شیار های بیشتری وجود داشته باشد آن چوب استحکام کمتری دارد. چوب باید یکدست باشد و هیچ شیار تفکیک شده ای درآن دیده نشود.
اگر کلاف مبل به صورت یکدست از یک نوع چوب باشد می تواند مقاومت یکسانی در تمام قسمت های مبل داشته باشد . برخی از تولید کنندگان روی کار را چوب راش یا گردو استفاده می کنند و درون کار را از چوب بی کیفیت. این بحثی است که باید بسیار مورد توجه قرار بگیرید. وقتی استحکام دو قسمت متفاوت باشد ممکن است باعث شکستگی ، صدای غژ غژ در آینده هنگام نشستن روی مبل ایجاد کند.سعی کنید مبلمان هایی را خریداری کنید که قطعات کلاف آن جدا می شوند؛ چون اگر قسمتی از آن خراب شد می توانید آن را جدا و تعویض کنید.یک سطح بودن پایه های مبل هم اهمیت ویژه ای دارد.

کلاف مبل استیل و منبت های آن 

کلاف مبل استیل به دلیل منبت کاری های روی آن نیز حائز اهمیت است. در حال حاضر روش های مختلفی برای منبت کاری روی مبل استفاده می شود. بهترین منبت ها، آنهایی هستند که کار دست یک استادکار منبت است. چون یک اثر هنری محسوب می شود. منبت دستی روی هرچوبی به خوبی درنمیاید چون باید تحمل ضربات مکرر دست استادکار روی کلاف را داشته باشد همین موضوع می تواند یکی از دلایل مهم کیفیت چوب آن باشد. در حال حاضر با دستگاه های CNC نیز منبت کاری های ایجاد میشود. 
در این روش طرح منبت به دستگاه داده میشود وبه صورت همزمان دستگاه طرح را روی چندین چوب ایجاد می کند در این روش تقارن در تمامی نقاط به چشم میخورد. همه چیز سرجایش است چون کار به صورت کامپیوتری صورت میگیرد قطعا دقت بالاتری دارد اما ارزش کار دست را ندارد.

مبلمان چوبی در تهران

تشخیص کلاف چوب از رزین

کلاف رزین  به تازگی وارد بازار شده است وزن بسیار زیاد مبل یکی از نشانه های استفاده از مواد بجای چوب در مبل است. قیمت این نوع کلاف پائین ترست. یکی از را ه های آسان تر تشخیص رزین، سطح صاف آن به نسبت سطح شیاردار و گاها زبر چوب  در قسمت های تراش خورده مثل تاج کلاف می باشد.

کلاف مبل راحتی جدید

 

مبلمان چوبی در یافت آباد

ساخت مبلمان چوبی