گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1399/04/24 - 11:47
كد :10

مبل چستر چیست

مبلمان چستر به مبلمانی گفته میشود که از لمسه زیادی در این مبلمان به کار رفته است معمولا این نوع مبلمان لسمه در پشت کار و کف کار زده میشود لمسه همان فرو رفتگی داخل پارچه است. معمولا لمسه کاری مبلمان راحتی زیبایی خاصی به مبلمان میدهد و مبلمان را از خیلی سادگی بیرون می آورد این البته به یاد داشته باشید لمسه کاری باید با دقت خیلی بالا زده شود که ظرافت مبلمان حفظ شود همانظور که عرض کردیم مبلمان راحتی معمولا ساده است و ظرافت کار در این مبلمان خیلی مهم است همچنین پارچه خوب نقش خوبی در مبلمان چستر و ان

در بین انواع مبل های راحتی که در بازار عرضه می‌شود مبل های چستر فیلد اخیراً طرفداران زیادی را به سمت خود جلب کرده است. افرادی که این نوع مبلمان را در خانه استفاده می کنند اعتقاد دارند که این مبلمان راحتی و زیبایی دل پذیری را به خانه آنها برده است و این مبلمان ظاهر بسیار شیکی دارد که با بیشتر سلیقه ها مطابقت دارد. مبل چستر به دستور یک نجیب‌زاده انگلیسی به نام ارل چسترفیلد طراحی شد، او می‌خواست مبلی داشته باشد که چروک نشود.  مبل چستر با پارچه و چرم ساخته می‌شود، چسترفیلد چرم بیشتر در فضاهای رسمی و چسترفیلد پارچه‌ای در چیدمان مبل دکوراسیون مسکونی به چشم می‌خورد. معمولا از رنگ‌های تند در ساخت چستر استفاده می‌شود و کمتر رنگ‌های خنثی در مدل چستر دیده می‌شود. البته چستر برای علاقه‌مندان مبلمان سفید و خنثی هم مناسب است.

 

مبل چستر چیست

 

پارچه ی مناسب برای مبل چستر

پارچه‌های استفاده شده در مبلمان چستر جدید و شیک نقش بسیار مهمی را دارند که یا چرم بوده و یا پارچه‌ای که شکل و ظاهر آن به چرم نزدیک باشد و جنس با کیفیتی داشته باشد. چون هر پارچه‌ای را نمی‌توان با ظرافت کامل و زیبا لمسه کاری کرد.همیشه زمانی که نام مبل چسترفیلد را می‌شنویم، روکش چرمی آن به ذهنمان خطور می‌کند و کمتر آن را با روکش پارچه‌ای میشناسیم. با اینکه روکش چرمی این مبلمان بسیار رایج است اما امروزه بیشتر افراد برای هماهنگی بهتر مبل چسترفیلد با دکوراسیون‌شان، خواستار ظاهر کلاسیک‌تری از این مبل هستند و همین باعث افزایش تقاضا برای طراحی مبل چستر پارچه ای شده است. اگر شما نیز به دنبال ظاهر معاصر و لطیف‌تری از مبل چستر برای دکوراسیون اتاق‌تان هستید، نوع پارچه‌ای آن می‌تواند انتخاب ایده‌آلی برای‌تان باشد.

 

پارچه ی مناسب برای مبل چستر

انواع سبک های مبل چستر


 مبل های چستر فیلد سبک های متنوعی دارند که هر کدام از این سبک ها الهام گرفته از یک نماد خاص هستند که برای تکمیل دکوراسیون با این مبلمان لازم است که دکوری هایی که کنار آنها قرار می گیرند هم با آنها همخوانی داشته باشند یا حتی می توانید این همخوانی را بشکنید و یک جلوه متفاوتی به محیط بدهید.مثلا در خانه خود اگر از مبل چستر فیلد خیلی سنگین و سنتی استفاده کرده اید میتوانید از یک سری مبل ها و وسایل تزیینی که مدرن هستند نیز استفاده کنید و هیچ وقت در چیدمان دکوراسیون چیزی نمی تواند جلوی سلیقه و خلاقیت شما را بگیرد و اگر فکر می کنید که ایده های جدید شما می تواند منزل شما را زیباتر کند برای استفاده و به کارگیری ایده‌های خود هراسی نداشته باشید و آنها را انجام دهید. سعی کنید برای چیدمان مبل های چستر فیلد همیشه تقارن را مد نظر داشته باشید زیرا این تقارن باعث می شود که زیبایی بیشتر به چشم بیاید و در کنار این چیدمان سعی کنید توجه به جزئیات را فراموش نکنید و استفاده از دکوری ها و وسایل تزیینی کوچک می ‌تواند فضا را زیبا تر کند.

نحوه تشخیص مبل چستر فیلد اصلی از تقلبی


تمایل زیاد افراد برای خرید مبل های چستر فیلد باعث شده که بعضی از سودجویان در صدد تولید جنس های بی کیفیت تر با قیمت های پایین تر کنند ولی ظاهرا این مبل‌ها را طوری طراحی می کنند که به نمونه های اصلی بسیار نزدیک است و تشخیص آن برای افراد معمولی که اطلاعی از مبلمان ندارند بسیار دشوار است اگر می خواهید به مرحله‌ای برسید که بتوانید مبل اصلی از فرعی را تشخیص دهید باید بگوییم که یکی از راه‌های این تشخیص قیمت مبلمان است که اگر قیمت پیشنهادی یک قیمت ارزان و پایین باشد یعنی موادی که در ساخت آن استفاده شده کیفیت لازم را نداشته و شما نمی توانید انتظار کیفیت مطلوب در حد مبل های چستر فیلد اصل که از آن برای شما صحبت کردیم را داشته باشید.

 با نگاه دقیق و نزدیک به مبل می توانید متوجه شوید که موادی که در ساخت مبل بکار رفته است زمخت و بی کیفیت نباشد حتی پارچه و نوع دوخت هم می‌تواند گویای این قضیه باشد که مبل جزو دسته ارزان قیمت ها است یا جز مبل های اصلی با قیمت بالاتر است.

اگر مبل چستر فیلد شما اصلی باشد از چوب های فصلی درست شده و ریل‌های مقاوم محکمی دارد و به علت استفاده از چوب مقاوم و سخت در ساخت کلاف این مبل ها طول عمر مبل های چسترفیلد بالاست و کیفیت بی نظیری دارد و اگر در ساخت قاب های این مبل ها از پنل های ارزان و چوب های مخلوط استفاده شده باشد و یا ریل های آن بسیار ضخیم باشد یعنی اینکه دوام مورد نیاز را ندارد و می توان گفت که یک مبل بی کیفیت و تقلبی است که با مرور زمان از حالت شکل اصلی خود خارج می شود و برای وصل کردن قطعات کنار هم به جای اینکه از مفاصل دندانه دار استفاده کنند از چسب قلاب استفاده می کنند و اگر وزن سنگین روی آن قرار بگیرد یا روی آن بپرند خیلی راحت مبل میشکند.