گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1399/06/05 - 12:24
كد :11

دکوراسیون مبل راحتی

مبل راحتی یکی از معروف ترین انواع مبل ها می باشد و در منزل بسیاری از افراد یافت می شود زیرا به دلیل راحتی که در هنگام نشستن دارند از پر طرفدار ترین مبل ها به شمار می روند. امروزه نیز شرکت های مختلفی به طور مداوم جدید ترین مبل های راحتی را تولید کرده و روانه بازار می‌کنند.

انواع مبل راحتی

مبل در لغت به معنی وسیله‌ای برای نشیمن یا کمک کننده برای نشستن بوده و همان طور که در تاریخچه مبل در جهان نیز اشاره شد، واژه‌ای فرانسوی که ریشه در انگلیسی دوانده است. ساختار کلی مبل، چهار پایه‌ای کم ارتفاع است که با پوششی نرم پوشانده می‌شود تا قابل نشستن باشد. با توجه به این تعریف‌ها مشخص می‌شود که منظور از مبل چیست. مبل راحتی نیز برگرفته از همین تعریف و ساختار است و به نوعی تکمیل کننده آن. وسیله‌ای که بیشتر در محیط خانه کاربرد دارد .

 

دکوراسیون مبل راحتی

مبل راحتی مدل کاناپه

کاناپه یکی از محبوب ترین مبل های راحتی می باشد که در اندازه های دو یا سه نفره طراحی شده و وارد بازار می شود. طراحی این نوع مبل راحتی به گونه‌ای است که افراد به راحتی می توانند روی آن بنشینند و یا دراز کشیده و استراحت نمایند. از کاناپه بیشتر در اتاق نشیمن و لابی هتل ها و شرکت ها و اتاق های انتظار استفاده می شود. همچنین کاناپه ها به صورت تکی نیز به فروش می رسند و شما می توانید با خرید کاناپه تکی، آن را در قسمتی از منزل خود قرار دهید زیرا که کاناپه به دلیل زیبا بودن در چیدمان منزل نقش مهمی دارد.

 

مبل راحتی چستر

مبل چستر یکی دیگر از انواع مبل های راحتی است که طرفداران زیادی دارد زیرا که بسیار شیک است و امروزه در طرح ها و رنگ های مختلفی در بازار وجود دارد. به طور کلی این نوع مبل ها با استفاده از دکمه های مشخصی لمسه کاری می شوند اما همه آن ها به این شکل نیستند. معمولا پارچه هایی که برای آن ها استفاده می شود از نوع مخمل و یا کتان است که زیبایی آن ها را چند برابر می‌کند.

 

مبل راحتی تخت خواب شو

مبل راحتی تخت خواب شو همان طور که از نامشان پیداست علاوه بر اینکه زیبایی  و کیفیت مبل راحتی را دارد به سادگی می توان آن ها را به تخت خواب تبدیل کرد. این نوع مبل ها بیشتر برای خانه های کوچک مناسب می باشد زیرا که جای کمتری می گیرد. بیشتر کسانی که از این مبل ها استفاده می کنند افرادی هستند که در خانه های دانشجویی، پانسیون و … ساکن هستند.

 

مبل راحتی ال

مبل راحتی L شکل یکی از پرطرفدارترین مبل های راحتی می باشد زیرا که امروزه به دلیل کم بودن متراژ خانه ها استفاده از این نوع مبل ها مناسب است. هندسه آن ها به گونه ای است که به راحتی می توان بدون اشغال کردن فضای زیاد در گوشه ای از خانه قرار داد. اگر شما نیز از آن دسته از افرادی هستید که منزل کوچکی دارید می توانید با خرید این نوع مبل ها دکوراسیون منزل کوچکتان را چند برابر زیباتر کنید.

نحوه چیدمان مبل راحتی

برای کارامد بودن نحوه چیدمان مبلمان راحتی باید در مورد استفاده ای که قرار است از فضا بکنید شفاف سازی کنید. با این کار بهترین نوع مبلمان مشخص شده و به میزان فضای کافی برای نشستن پی خواهید برد. نکته بعدی در مورد نقطه کانونی یا همان فوکال پوینت است. یک شومینه، تلویزیون یا هر وسیله دکوری دیگری می تواند بعنوان نقطه کانونی انتخاب شده و باقی لوازم بر اساس آن چیده شود. اگر می خواهید تلویزیون این نقش را ایفا کند، فاصله مناسب برای چیدن مبلمان باید متناسب با سایز صفحه نمایش باشد.

تقارن در چیدمان مبل راحتی

دو نکته مهم دیگر تقدم و تقارن هستند. همیشه سعی کنید بزرگترین تکه مبلمان راحتی را اول جاگذاری کنید، برای مثال مبل راحتی در اتاق نشیمن یا تخت خواب در اتاق خواب. این قطعات بزرگ باید همیشه روبروی نقطه کانونی دکوراسیون خانه قرار بگیرند، اگر خانه کوچکی دارید حتما مبلمان را با فاصله نسبت به دیوار قرار بدهید. اما تقارن همانطور که از اسمش پیداست در مورد ایجاد نظمی مشخص در نحوه چیدمان مبلمان است البته تقارن بیشتر مناسب اتاق های رسمی خانه مانند پذیرایی است، ولی در اتاق های دیگر مانند نشیمن چینش غیر متقارن بهتر جواب می دهد چرا که فضا را دوستانه نشان می دهد.

توجه به فضا در چیدمان مبل راحتی

ترافیک و تنوع در محیط دو عامل مهم دیگر در نحوه چیدمان مبلمان هستند. به روانی رفت و آمد در اتاق باید اهمیت زیادی بدهید، رفت و آمد در اتاق نباید توسط مبلمان مختل شود.برای رفت و آمد آسان خوب است فاصله ای به اندازه یک متر را اطراف مبلمان آزاد بگذارید، توجه داشته باشید عبور و مرور باید اطراف مبلمان باشد و نه از بین آن. تنوع در چیدمان را می توانید بوسیله مبلمانی با سایزهای متفاوت ایجاد کنید، آیتم های بلند و بزرگ را با قرار دادن وسیله ای به همان اندازه در طرف دیگر اتاق هماهنگ سازی کنید، از قرار دادن دو قطعه بزرگ در چیدمان کنار هم شدیدا خودداری کنید.